STUDIUM PUBLICISTIKY A PRAXE V TV NOE

 

 

Co je hlavní náplní toho projektu?

Hlavní náplní tohoto projektu je odborná příprava a praktická výuka směřující absolventy do širokého spektra domácích médií. Studenti Vyšší odborné školy publicistiky absolvují tříleté denní studium oboru "Rozhlasová a televizní tvorba," které je řádně akreditované u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) a zakončené absolventskou zkouškou s titulem diplomovaný specialista (DiS.). Své technické dovednosti budou získávat v rámci dlouhodobé odborné praxe v televizi Noe.

Nabízí studium nějaký diplom?

Studium zakončené absolventskou zkouškou na Vyšší odborné škole publicistiky. Po jejím úspěšném složení dostanou studenti titul diplomovaný specialista (DiS.)

Kde bude výuka probíhat?

Výuka i praxe v televizi Noe probíhá v Praze. Po celou dobu projektu bude možné využívat u teoretických předmětů on-line formu studia, takzvaný e-learning.

Jakou mám šanci se do projektu zapojit?

Do projektu přijímáme na základě posouzení vaší motivace ke studiu a zájmu o mediální obor. Podmínkou přijetí je mít dokončené středoškolské vzdělání završené maturitní zkouškou. Po vyplnění přihlášky na Vyšší odbornou školu publicistiky absolvujete informativní přijímací pohovor.

Platí se v rámci studia školné?

Za studenty v rámci projektu spoluzajišťuje školné televize Noe. Školné pro akademický rok (dva semestry) v denní formě studia činí 32 000 Kč.

Jak zjistím, že budu moci nastoupit dlouhodobou praxi v TV Noe?

Po vyplnění přihlášky na Vyšší odbornou školu publicistiky vás bude kontaktovat studijní oddělení. Členem komise v rámci přijímacího řízení bude také zástupce televize Noe, takže získáte okamžitou zpětnou vazbu.

ZKUŠENOSTI V TV Noe

Studenti společného projektu TV Noe a VOŠ publicistiky budou kromě studia vykonávat svoji praxi v TV Noe. V rámci pražské redakce je čeká seznámení se všemi úrovněmi a aspekty vzniku mediálních obsahů.

Naučí se redaktorské a editorské přípravě pro zpravodajství (Zpravodajské noviny), budou se podílet na denním živém vysílání (Živě s Noe) i na výrobě a přípravě pravidelných pořadů (V souvislostech, Kulatý stůl ad.).

Studenti VOŠ publicistiky díky TV Noe poznají, co vše předchází okamžiku, kdy se hotový pořad objeví na televizní obrazovce. Vedle pečlivé produkce a obsahové přípravy každého pořadu musí všechna média klást důraz také na propagaci. Proto je TV Noe aktivní i na poli sociálních médií (Facebook, Instagram) a snaží se být vidět všude tam, kde jsou její potencionální diváci.

Televize Noe má technické vybavení na vysoké úrovni, a tak se v rámci praxe studenti seznámí i s nejnovějšími technologickými trendy a postupy, s prací ve studiu i v terénu. Díky pravidelnému vysílání přímých přenosů bohoslužeb, koncertů (vážná hudba, folklór, folk, rock) a dalších společenských událostí, studenti získají cenné zkušenosti ve všech oblastech audiovizuální produkce.

Více informací: Lukáš Jirsa, vedoucí pražské redakce TV Noe, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon:  +420 725 006 567 (sekretariát)
Telefon:  +420 725 031 431 (studijní oddělení)
E-mail:  vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2022 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).