Letní škola publicistiky 2014

Letní škola publicistiky

Pro studenty středních škol, kteří mají zájem o žurnalistku, tvůrčí psaní, kteří se účastní na tvorbě školních časopisů, vytvářejí vlastní blog, i pro další zájemce pořádáme jednodenní tematické kurzy žurnalistických dovedností a novinářského a tvůrčího psaní. Každý kurz je v délce cca 8 výukových hodin. V případě zájmu o tematický kurz vyplňte, prosíme, elektronickou přihlášku:

Přihlašte se na Letní školu publicistiky

Podívejte se, jak vypadala Letní škola publicistiky minulý rok!

Příběhy a tvůrčí psaní

Letní škola publicistiky - PříběhyCo musí mít každý příběh? Jak se skládá z postav, zápletek a prostředí? Jaké příběhy žijeme a jak nás příběhy ovlivňují? Jak příběhy využívají média? Příběhy si rozebereme a pak zase složíme a napíšeme. Zájemci budou mít možnost nechat si svou tvorbu posoudit zkušeným tvůrcem.
Termín konání: pondělí 18. srpna 2014 od 9 do 15 hodin
Cena: 300 Kč

Základy žurnalistiky - jak na zprávu, reportáž a rozhovor

Letní škola publicistiky - ŽurnalistikaZpráva, reportáž a rozhovor jsou základními kameny novinářské práce. Zatímco zpráva objektivně a nestranně informuje o nějaké události, reportáž přináší osobní svědectví. Rozhovor je jak základním novinářským nástrojem, tak i oblíbeným žánrem, který přináší čtenářům myšlenky a postoje zajímavého respondenta. Na kurzu si vyzkoušíme, jak se na psaní těchto žánrů dobře připravit, kde zjistit důležité informace a jak je zpracovat.
Termín konání: úterý 19. srpna 2014 od 9 do 16 hodin
Cena: 300 

Začínáme s Photoshopem

Letní škola publicistiky - GrafikaFotíte a rádi byste se naučili své fotografie upravit? Nabízíme vám základní kurz práce v programu Adobe Photoshop, ve kterém si osvojíte ovládání tohoto programu a naučíte se, jak zdokonalit vaše fotografie jako profesionál.
Termín konání: středa 20. srpna 2014 od 9 do 16 hodin 
Cena: 300 Kč

První kroky s kamerou

Letní škola publicistiky - KameraCo všechno musí umět správný kameraman? Na vlastní kůži si vyzkoušíme natáčení v ulicích Prahy a následně nahraný materiál zpracujeme ve střižně.  
Termín konání: čtvrtek 21. srpna 2014 od 9 do 16 hodin
Cena: 300 Kč

Základy digitální fotografie

Letní škola publicistiky - FotoMáte fotoaparát a zatím nevíte, jak jej správně nastavit a použít? Nebo jej nemáte, ale přesto byste se to chtěli dozvědět? V tomto kurzu si kromě základního nastavení fotoaparátu vyzkoušíte jak focení ve studiu, tak i v exteriéru. 
Termín konání: pátek 22. srpna 2014 od 9 do 16 hodin 
Cena: 300 Kč

Těšíme se na Vás!

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon:  +420 725 006 567 (sekretariát)
Telefon:  +420 725 031 431 (studijní oddělení)
E-mail:  vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2022 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).