Na Týdnech mediálního vzdělávání se podílí i VOŠP

Projekce dokumentárních filmů, diskuze s novináři z nezávislých médií i mediálními odborníky nebo semináře na různá témata, to vše nabídnou Týdny mediálního vzdělávání, které od 22. května do 30. června 2017 pořádá pro střední a základní školy „Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni. Motto je prosté – Na pravdě záleží.

Na potřebě zvyšování mediální gramotnosti, kritické práce se zdroji i efektivní obraně proti hoaxům se shodují mediální odborníci, novináři i vzdělavatelé dlouhodobě. Člověk v tísni proto ve spolupráci s dalšími partnery spouští na konci školního roku Týdny mediálního vzdělávání. Mají pomoci posílit mediální gramotnost mladých lidí prostřednictvím dokumentárních filmů, besed s novináři a seminářů připravených spolupracujícími organizacemi.

Partnery projektu se stalo několik nezávislých redakcí. Účast přislíbilo na 40 novinářů, kteří vyjedou po celé republice diskutovat s žáky a studenty základních a středních škol. Své odborníky na diskuze a semináře nabídne i 11 spolupracujících organizací, které se dlouhodobě zabývají mediální osvětou či rozvojem občanské společnosti, mezi nimi také Vyšší odborná škola publicistiky.

Školám nabídneme kromě dokumentárního filmu Nic než lži a možnosti pozvat si do školy novináře i řadu studijních materiálů. Např. publikaci Analýzy mediálních sdělení, speciál týdeníku Respekt Dezinformace, sadu článků k mediálním tématům nebo plakáty s metodikou mediálního vzdělávání podle metodické koncepce 5 klíčových otázek. To vše je pro školy bezplatné. Stačí, když se přihlásí přes náš formulář na www.jsns.cz,“ přibližuje ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota ze společnosti Člověk v tísni.

 

Týdny mediálního vzdělávání se uskuteční od 22. května do 30. června po celé České republice. Zapojit se mohou všechny střední školy a druhé stupně základních škol. Organizátorem je Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, který dlouhodobě pracuje s mladými lidmi i učiteli. Všechny informace jsou k dispozici na www.jsns.cz.

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz

Newsletter

Odebírejte novinky z naší školy:

Copyright © 2011—2018 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“