Prof. Wilkins o politické korektnosti

Vyšší odborná škola publicistiky spolu s velvyslanectvím Spojených států v ČR pořádá v úterý 29. května 2018 od 9.30 hodin v prostorách školy (Opatovická 18, Praha 1) přednášku americké odbornice v oblasti mediální etiky prof. Lee Wilkins na téma politické korektnosti ve sdělovacích prostředcích.

Americká teoretička se ve své přednášce kromě politické korektnosti zaměří rovněž na aktuální téma dezinformací a neméně aktuální otázku ochrany soukromí na sociálních sítích. Diskuse bude vedena v angličtině. Počet míst je omezený, proto prosíme všechny zájemce o závaznou přihlášku v tomto přihlašovacím formuláři.

Prof. Lee Wilkins působí na katedře komunikace na Wayne State University v Michiganu. Její specializací je etika v médiích, zejména zpravodajství z oblastí postižených katastrofou. Plodem její odborné práce je mimo jiné jedna z nejrozšířenějších učebnic mediální etiky Media Ethics: Issues and Cases, kterou napsala spolu s Philipem Pattersonem. Někdejší novinářka získala doktorát v oboru politických věd na University of Oregon. Poté vyučovala na University of Colorado a University of Missouri School of Journalism.

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz
Copyright © 2011—2019 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“