Přijímací řízení 15.–26. června

Láká vás VOŠP? Rozhodně nejste sami. To poznáte ve FB skupině Láká mě VOŠP, kde se potkávají budoucí spolužáci se současnými studenty a ptají se na vše, co je zajímá.

Vše ale začíná přihláškou. Bez toho to nepůjde. 

Dalším krokem jsou přijímačky. Ty letos uspořádáme online. Jen těm, kdo podal přihlášku, pošleme přístupové údaje k rozhraní, kam nahrajete podklady.

A jaké podklady? Jak víte, jsme škola, která hledá zajímavé lidi, kterým svět není lhostejný. Encyklopedické znalosti tedy pro nás nejsou směrodatné, spíše nám jde o to, kdo jste. Využijte svůj šarm a představte se nám. Vše je ve vašich rukou.

Pro přijímací řízení připravte tři materiály:

1) PŘEDSTAVTE SE NÁM

Můžete se nám představit textem (motivační dopis nebo beletrizovaný životopis, psaný ve větách) nebo natočte video. Představte se nám bez ostychu. Nejsme na castingu. Chceme do školy pozvat ty, kteří mají jiskru v očích, mají své zájmy a nebojí se mít svůj názor. Popište nám (ať už slovem psaným nebo mluveným), proč jste se přihlásili na naši školu, co od studia očekáváte, co vás zajímá, baví, jaká profese vás láká...

2) CO JE V HLEDÁČKU VAŠEHO ZÁJMU

Která média sledujete? Preferujete noviny, zpravodajské servery, rozhlas či televizi? Vězte, že i lifestyle či bulvární média jsou média. Zde není žádná odpověď špatně, pouze ta nepravdivá. Popište v několika větách, kde a jak často získáváte informace o dění ve světě či u nás a proč právě tak, uveďte názvy konkrétních médií, která sledujete. Sledovali jste v poslední době některé z mediálních kauz u nás či ve světě? Popište, co vás zaujalo a proč.

3) CO VÁS ZAUJALO

Kulturní svět je velmi pestrý. Nechte nás nahlédnout do toho vašeho. Které divadelní představení či film má místo ve vašem srdci. Popište v několika větách pár vašich oblíbených knih. A hádáte správně. Nepotřebujeme se seznámit s obsahem, ale ptáme se, proč právě tato díla stojí za zmínku, co vás v nich zaujalo. Nechceme po vás seznam maturitní četby, zajímá nás, co zajímá vás.


Je pravda, že tento způsob přijímacího řízení bude pro obě strany velmi neosobní. Proto chcete-li mít náskok před ostatními uchazeči, doporučujeme zvolit video alespoň pro jednu část podkladů pro přijímací řízení.

A abyste na to nebyli sami, požádali jsme naše studenty, aby se stali vašimi osobními průvodci. Budete mít tedy po boku někoho, kdo školu i studentský život v Praze dobře zná, ptejte se tedy na cokoli, co vás zajímá. Neváhejte s ním konzultovat i podklady na přijímačky, ať máte jistotu, že jste vyšli správnou cestou. Vaši budoucí studijní parťáci jsou připraveni vám poskytnout radu při přípravě, bude-li to potřeba.

Přijímací řízení online se bude konat od 15. do 26. června 2020.

Pošleme vám přístup k rozhraní, kam připravené podklady nahrajete, připojíte kopii maturitního vysvědčení a oficiální fotografii a je to. Naši lektoři podklady projdou a během 7 dní pošleme vyjádření.

Pokud v tu dobu nebudete mít maturitní vysvědčení, nevadí. Dokonce i když napoprvé maturita neklapne, přesto můžete od září studovat. Obraťte se na svého průvodce nebo na vedoucího studia (viz kontakty níže), pokud potřebujete poradit.

Pro více informací kontaktujte:
Martin Kotrč, Dip Mgmt (Open)
vedoucí studia
Tel.: 724 082 478
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2020 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“