VOŠP Orientation week - Prváky jsme do médií pořádně "namočili"

VOŠPácký Orientation week již tradičně pořádáme před začátkem školního roku. Pro nováčky je to nejlepší příležitost, aby se seznámili s předměty a poznali odborné lektory. Mohou si tak podle svých preferencí a časových možností snadno poskládat své první semestrální rozvrhy.

Orientation week je týden plný nápadů, tvůrčího nadšení a týmové spolupráce, během něhož si studenti prvního ročníku mohou poprvé vyzkoušet praktická cvičení v rámci jednotlivých specializací.  

Studenti se proměnili v tiskové mluvčí, poznali, jak vypadá den audiovizuálních a rozhlasových moderátorů, podívali se na svět optikou kamery a foťáku, na chvíli se stali spisovateli, a konec týdne je zastihl jako novináře.

Podívejte se na krátké video "Orientation week – Making of 2021", které natočil student 1. ročníku VOŠP Jakub Bartoš.

Zeptali jsme se ho, proč se na naši školu přihlásil a jaké byly jeho první pocity: "Když jsem na školu nastoupil, pořádně jsem nevěděl, do čeho jdu. Neznal jsem nikoho, kdo na VOŠP chodí, a vlastně jsem nevěděl, co mám čekat." 

Pomohl ti v tom nějak Orientation week? 

"Zodpověděl mi mnoho otázek, které jsem měl o svém budoucím studiu," říká Jakub Bartoš a dodává: "Vzhledem k tomu, že se již několik let zabývám audiovizuální tvorbou a především technickou produkcí živých přenosů a natáčením, byl jsem požádán, abych v rámci praktické části orientation week natočil krátké BTS video. A během tohoto natáčení jsem měl možnost nahlédnout do procesu tvorby několika studentských reklam."

A jaký byl tvůj dojem z celého týdne?

Jakub Bartoš odpovídá: "Obdivuji tento způsob praktické výuky a zvláště pak to, že se jednalo o skupinovou práci, na kterou je nutné si zvyknout pro budoucí zaměstnání."

Na Publicistiku přicházejí jak studenti, kteří mají jasnou vizi svého „dream jobu“, tak i mladí lidé, kteří se chtějí nejdříve porozhlédnout po širokém spektru mediálních profesí a teprve po té se rozhodnout, kam chtějí směřovat a v čem se chtějí specializovat.

Tomu slouží celý první ročník, ve kterém si studenti vyzkouší všechny obory, které jim Vyšší odborná škola publicistiky nabízí.

Ve druhém ročníku si pak volí svou specializaci v zaměření Žurnalistika a tvůrčí psaníMarketing a produkce médií a Televize, rozhlas a digitální média.

Praktická výuka a odborné praxe nabízí studentům širokou paletu příležitostí jak opravdu rozpoznat a rozvinout své talenty.  

 

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2021 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“