VOŠP spolupracuje s TV Nova

Vyšší odborná škola publicistiky a TV Nova připravují nové reportéry pro nejsledovanější televizní zpravodajství v České republice.

Televizní stanice TV Nova pokrývá stovky témat denně a její reportéři v metropolích i v regionech natáčí reportáže o přelomových událostech stejně jako o všedních příbězích obyčejných lidí.

Pro mladé talenty a své budoucí reportéry a moderátory TV Nova připravila vlastní školicí středisko Nova News Academy. Zamířili do něj i studenti VOŠP.

Ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova Kamil Houska ke spolupráci uvedl: „Chceme si vychovat novou generaci vlastních reportérů a moderátorů. Spolupráce s VOŠP byla přirozeným krokem, který vychází z praxe - někteří jejich absolventi míří právě do televizního zpravodajství, ať už před kameru nebo za kameru. U nás je to například Lucie Borhyová."

Ředitel VOŠP Petr Uherka: „Ne každý novinář míří do televizní publicistiky a ne každý, kdo sní o práci v televizi, míří přímo před kameru. Výhodou profesní mediální školy je praktická výuka a blízký kontakt se zaměstnavateli, studenti tak mají možnost lépe osahat své talenty a najdou profesi, ve které se cítí dobře. Během tří let dostanou praktické znalosti a profesní dovednosti tak, aby uspěli již ve svém prvním zaměstnání."

Hlavní koordinátorka Nova Academy Dominika Janochová: „Během intenzivní 14 denní stáže zaměřené na redakci zpravodajství se studenti seznámí s každodenním chodem redakce a vyzkoušejí si práci ve zpravodajství jako je namlouvání reportáží, živé vstupy, standup či anketu. Ale pro studenty je velký zážitek i zúčastnit se hlavní redakční porady. A studenti VOŠP se v Nova Academy osvědčili. Těšíme se na další příležitosti ke spolupráci."

 

Absolventi Vyšší odborné školy publicistiky, které můžete vidět na televizní obrazovce:

Moderátorka a redaktorka TV Nova Nikola Červinková: „VOŠP jsou pro mne kamarádi, spousta zábavy, zdravé sebevědomí, bez kterého se moderátor neobejde, a to nejdůležitější – zkušenosti. Ty mi pomohly prorazit na Nově. Pokud se chcete věnovat skutečné novinařině, VOŠP je přesně pro vás. Tady se budete věnovat hlavně praxi a tu vás budou učit profíci přímo z oboru. Sama jsem byla překvapená, jaké osobnosti se školou spolupracují."

Sportovní reportér ČT Martin Vichnar: „V době nástupu na Vyšší odbornou školu publicistiky jsem už přibližně 7 let v Redakci sportu České televize nárazově pracoval, takže mi tříleté studium hlavně představilo ostatní mediální disciplíny a rozšířilo již nabyté praktické znalosti v mém oboru. Školu bych doporučil každému, kdo nerad celé dny leží v knihách, ale novinařinu si chce hlavně vyzkoušet. Rozmanité předměty mu nabídnou dostatek prostoru k seberealizaci."

Redaktorka a moderátorka ČT a autorka dokumentárního cyklu Kiwiland Karolína Kočí: „Škola nebránila v praxi, naopak. Studenty podporovala, ne-li nutila do praxí. A předměty byly vedeny prakticky. Takže když jsem po škole nastoupila do práce, věděla jsem, co dělat, zatímco jiní uchazeči opakovali jen naučené poučky. Proč bych VOŠP doporučila? Protože to byla škola, kde se tvořilo. Psalo, natáčelo, stříhalo. A koho baví něco dělat a tvořit, nejen sedět v knihách, užije si celé tři roky."

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2021 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“