Metro: Ke studentům i veřejnosti mluví Vyšší hlas

Deník Metro publikoval rozhovor s odbornou lektorka rozhlasové publicistiky na VOŠP Markétou Dočekalovou na téma nového studentského rádia Vyšší hlas.

Proč vlastně vzniklo školní rádio?
Když se na VOŠP rozjelo rozhlasové zaměření, bylo potřeba mít rádio. Je to, jako kdybyste se rozhodl trénovat žokeje, ale nekoupil jim koně. Můžeme si sice říct hodně věcí v teoretické rovině, ale dokud si studenti vše nevyzkouší, nezačnou pořady připravovat, vytvářet a střihat, nebudou mít reálnou zkušenost. Už po pár dnech ostrého vysílání mám jako pedagog radost, že onen edukativní cíl rádio plní. Nejde jen o výchovu k profesi, ale studenti se učí i určité zodpovědnosti.

Jak dlouhé byly přípravy, než jste mohli vysílat?
Na rádiu jsme začali intenzivně pracovat v květnu. Na úvod jsme uspořádali brainstorming na chalupě u Berounky. Chtěla jsem, aby se studenti odřízli od běžného světa a mohli přemýšlet jen o rádiu. Měli za úkol přicházet s nápady, navrhnout programovou skladbu. S kolegou Martinem Karlíkem nám bylo jasné, že to, co studenti navrhovali, bylo moc. Nastavili by si laťku hrozně vysoko a nebyli by schopní vše realizovat. Ale nemohli jsme jim to hned na přímo říct, abychom je nedemotivovali. Věděli jsme, že si na vše musí přijít sami. Je lepší začít s méně pořady a rádio zlepšovat než naopak. Asi před měsícem jsme se dohodli na finální realistické podobě vysílání.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Deník Metro dále uvedl, že předností studia na VOŠP jsou mediální profesionálové v řadách lektorů, široké spektrum praktických dílen, odborné praxe, moderní technologické zázemí i flexibilita rozvrhu.

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon:  +420 725 006 567 (sekretariát)
Telefon:  +420 725 031 431 (studijní oddělení)
E-mail:  vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2022 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“