VOŠP slaví 25 let

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze vzdělává budoucí novináře a mediální profesionály. Během 25 let své existence vychovala tisícovku úspěšných absolventů.

Naši absolventi se hbitě uchytili v médiích, protože přišli, zjistili, v čem jsou dobří, rozvinuli svůj talent a v průběhu praxí načerpali reálné zkušenosti.

Představení Vyšší odborné školy publicistiky

Absolventi VOŠP

Studenti VOŠP oslovili s kamerou a mikrofonem některé absolventy naší školy. Ptali se na to, jak se po studiu uplatnili v praxi a do jaké míry využívají znalosti a dovednosti, které získali ve škole. Natáčení se uskutečnilo na podzim 2020 a na jaře 2021, tedy v době, kdy platila vládní protiepidemická opatření. Jak si s tím „vošpáci“ poradili můžete vidět ve videích.

Jan Burda je jedním z prvních absolventů Vyšší odborné školy publicistiky. Moderátor Českého rozhlasu Plus tráví volný čas divadlem. Jak spojuje práci a volný čas? Na to se ptal Ondřej Mikušek v rozhovoru.

Naší absolventkou je také Barbora Černá, která se nyní věnuje herecké kariéře. V rozhovoru Diany Sangho se ale také dozvíte mnoho o jejich studentských časech.

Redaktorka Amálie Knotová po úspěšném absolvování Vyšší odborné školy publicistiky dodělávala bakalářský titul. V rozhovoru Nikoly Coufalové se dozvíte, jak se Amálii nyní daří v České televizi.

O informace ze života politické zpravodajky se podělila Barbora Zpěváčková. Redaktorka CNN Prima News odpovídala na dotazy Adély Zelenkové.

U příležitosti oslav 25 výročí založení školy vytvořili studenti interaktivní časovou osu událostí za života Vyšší odborné školy publicistiky. Nový soubor nabízí nejen souhrn dat a událostí, které jsou zachyceny v chronologickém sledu. Časová linka posledních 25 let školy line dává mnohem více – videa, obrázky či články.

E-mail: vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2021 Vyšší odborná škola publicistiky.