Festival Všemi směry

Festival žurnalistiky a publicistiky každoročně pořádaný studenty naší školy představuje současný svět médií a otevírá zajímavá témata očima mladé generace. Hosty festivalu jsou tradičně známí čeští novináři, publicisté, nakladatelé a další mediální odborníci.

Všemi směry 2017 – Včera, dnes a zítra

Festival publicistiky a nových médií Všemi směry je již tradiční akcí pořádanou studenty Vyšší odborné škole publicistiky. Jeho cílem je poodhalit návštěvníkům práci ve sdělovacích prostředcích a zprostředkovat debaty se zajímavými osobnostmi ze světa médií. Studenti ukazují, co se na VOŠP naučili v dílnách audiovizuálních, public relations nebo ve školní redakci. Tento rok akce proběhne 3.5.2017 na pražské Náplavce na Divadelní lodi Tajemství.

Letošní již třináctý ročník se honosí titulem Včera, dnes a zítra a naši organizátoři se v programu zaměří na vývoj médií v průběhu posledních tří generací. Hlavními tématy budou čtyři klíčová média – print, rozhlas, televize a online v navazujících blocích. Oproti minulému roku bude program probíhat pouze v jedné dějové lince. Bude se věnovat historii mediálního dění, současnosti a zakončen bude mírným vhledem do budoucnosti a polemikou, jakým směrem se budou média ubírat. Hosté budou mluvit jak o technické, tak o praktické stránce daných odvětví.

Z ulic centra Prahy se festival přesune na nové, nekonvenční a netradiční místo. Na vodu, na loď a na nábřeží. Kombinace atmosféry pražské náplavky a atraktivního prostoru Divadelní lodi Tajemství utvořila ideální spojení pro účely festivalu. Dala tak za vznik konceptu, jehož obsah organizační tým baví již od počátku příprav. Jádro týmu tvoří čtyři blondýnky, tři slečny a jedna vdaná paní, které s přípravnými pracemi začaly již koncem léta minulého roku. Rašínovo nábřeží je jedním z nejoblíbenějších letních míst studentů, a právě proto byl festival přesunut z již tradičního dubna až na květnové datum, od kterého si tým tří slečen a jedné vdané paní slibuje slunečnou atmosféru.

Program bude probíhat v jednom navazujícím bloku uvnitř lodi a doprovodný program bude v celém jejím okolí. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu nových a zajímavých informací ze světa médií, ale zároveň i na spoustu zábavy. Blondýnky se budou v náplni bloků věnovat výhradně osobnostem českého mediálního rybníčku od jiker až po sólokapra. Ponoří se do historie médií, vykoupou se (nebo snad vykoupou někoho?) v současnosti a pár temp si zaplavou i do brzkých zítřků. Stěžejním tématem festivalu budou zlatí sólokapři zúčastněných hostů. Jaké to bylo v dobách, kdy začínali od jiker, jak se jim jejich postup dařil a jaký byl jejich největší sólokapr? Jak se dívají na vývoj našeho mediálního rybníčku, jaké vnímají změny a jestli snad chtějí plavat dále stejným směrem, nebo stočit ploutev někam jinam? Snad všechny odpovědi vyplavou na povrch!

Pražská náplavka v květnu ožije a s ní i již tradiční studentský festival Všemi směry. Celý organizační tým čtyř blondýnek vás bude průběžně informovat o aktuálním dění na webu, na Facebook stránce a na Instagramu. Dne 3.5.2017 zakotví na pražské Náplavce a lov může začít!

Festival Všemi směry 2016 – „Vybo(e)č z davu“

Pro rok 2016 si studenti zvolili titul „Vybo(e)č z davu“ a představili hosty, kteří nešli s davem a rozhodli se pro svou vlastní cestu. Akce proběhla stejně jako v roce 2015 v Experimentálním prostoru NoD, jenž se nám již dříve osvědčil jako flexibilní prostředí pro dvouproudový festivalový program, plný jedinečných přednášek a workshopů. Ty jsou určeny jak pro studenty médií, tak pro všechny se zájmem o českou mediální scénu.

V celodenním programu se střídala seriózní témata s kontroverzními mediálními počiny. Festival zmapoval činnost lidí, kteří se ve svém profesním životě nebáli jít proti proudu. Podtitul “Vybo(e)č z davu” měl především naznačit, abychom nebyli „ovcemi”. Zatímco v roce 2015 byl tváří Všemi směry kostlivec Kevin, v tomto ročníku to byl beran Vincent, který podporoval hlavní ideu festivalu. Hosty byli například komentátor deníku Hospodářské noviny Jindřich Šídlo či novinář týdeníku Reflex Jiří X. Doležal.

 

Všemi směry 2015 – Až na kost

"Až na kost" bylo hlavní mottem jedenáctého ročníku festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry. Akci stejně jako v předchozích letech organizovali studenti Vyšší odborné školy publicistiky, letošní ročník se uskutečnil v experimentálním prostoru NoD. V průběhu dne se představily různé mediální obory, nechyběla diskuse o novinářských hodnotách i témata týkající se rádia a marketingu.

Všemi směry 2014 – Superhrdinové

Tématem festivalu v roce 2014, který se konal 24. dubna v Divadle Komedie v Praze byli Superhrdinové - lidé, kteří se o něco pozitivního snaží, jdou proti proudu a inspirují ostatní.

Během dopoledního programu byli vyhlášeni vítězové krajských kol soutěže Školní časopis roku 2014. Návštěvníci festivalu se mohli zúčastnit workshopů o mobilní žurnalistice či multikulturalismu v médiích.

Během odpoledního programu vystupovali v rámci jednotlivých bloků - Sám sobě šéfem, Vizionáři internetu, Superhrdinky v mužském světě, 100 + 1 úhel pohledu a Dlouhodobá mise: informovat - hosté festivalu jako například Noisebrothers, Barbora Tachecí, Bohdan Bláhovec nebo Miroslav Konvalina. 

 

Všemi směry

Dopolední i odpolední program Všemi směry pro vás zaznamenal náš tým ve složení Kateřina Svobodová (redaktorka), Petr Šoukal, Filip Rybář a Martin Vinš (kamera), Simona Bokrová (střih), Radana Tělupilová (produkce).

 

 

Další informace na oficiální FB profil festivalu

Fotografie najdete ZDE a ZDE.

Organizační tým Všemi směry

Jednotliví hosté festivalu

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz

Newsletter

Odebírejte novinky z naší školy:

Copyright © 2011—2018 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“