Mediální den

Mediální den je projekt Vyšší odborné školy publicistiky, ve kterém studenti ze specializace Audiovizuální a digitální média natáčí zpravodajskou mozaiku složenou z reportáží na určité téma. Jejich kolegové ze specializace Žurnalistika a tvůrčí psaní vytvářejí o mediálním dni speciální číslo tištěné školního magazínu Echo. Obor Rozhlasová publicistika dělá audio rozhovory a namlouvá rozhlasové hry. Studenti specializace Marketing a PR své kolegy podporují propagačními projekty a jimi získanou inzercí od lokálních obchodníků.

Jak takový Mediální den probíhá?

Letošní mediální den začal 9. prosince 2020 v 8 hodin společnou schůzkou, na které pedagogové prozrazují studentům společné téma. To aktuální zní: Vánoce. Následuje losování týmů a výběr zaměření reportáže – od ekonomiky, lifestyle až po kuriozitu. Studenti si musí naplánovat práci tak, aby stihli deadline.

Štáb v sestavě redaktor, kameraman a produkční se věnují rešerši, aby se v zadaném tématu rychle zorientovali a hledají cestu, jak reportáž zpracují. Vše musí samozřejmě schválit editor. Až pak se novináři ve výcviku vydávají do terénu, kde natáčí rozhovory, pokrývací záběry, stand-upy…

Mediální den 1

S natočeným materiálem se po několika hodinách vrací do školní střižny a pod vedením zkušených profesionálů vzniká z jednotlivých studentských reportáží zpravodajská mozaika, která je ve večerních hodinách vysílána živě.

Mediální den 2

Zároveň studenti z redakce webu Generace20.cz budou celý den přinášejí on-line zpravodajství z průběhu mediálního dne nejen na svém portálu, ale i na dalších sociálních sítích jako jsou Facebook, TwitterInstagram. Vydávají speciální číslo školního magazínu Echo v klasickém režimu deníku.

Práci jednotlivých týmů sledují studenti zaměřeni na reportážní fotografii.

Mediální den 3

Studenti díky tomuto projektu získají představu o reálném rytmu práce v médiích a zjistí, že spolupráce celého štábu je klíčová pro úspěšné zvládnutí projektu.

Mediální den VOŠP je natolik výjimečný, že studenty přichází podpořit i absolventi školy. Jsou jim tak oporou při jejich dalším kroku k mediální dospělosti.

Na další fotografie můžete nahlédnout v naší galerii.

Pokud chcete vědět víc, je vám k dispozici Karina Uherková
(+420 606 096 657, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon:  +420 725 006 567 (sekretariát)
Telefon:  +420 725 031 431 (studijní oddělení)
E-mail:  vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2022 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).