Mediální den

Mediální den – křest ohněm

11. dubna 2019, Praha 1

Mediální den je unikátní projekt Vyšší odborné školy publicistiky, ve kterém studenti připraví zpravodajský pořad, nebo vytvoří tištěné noviny během jednoho dne.

I vy máte příležitost nahlédnout do zákulisí skutečného zpravodajství. Záleží na vás, jak se budete chtít zapojit. Můžete pouze sledovat práci reportérského štábu nebo svým mobilním telefonem vytvořit reportáž „Jak vzniká reportáž“. Potřebujete pouze kuráž, do základů mobilní žurnalistiky vás zasvětíme my.

Stačí se jen přihlásit...

Chci být u toho...

Jak tedy přesně Mediální den vypadá?

Mediální den vypukne 11. dubna 2019 v 8 hodin, v momentě, kdy editor odhalí téma. Následuje losování týmů. Stejně tak los určí studentům žánr reportáže – od politiky přes lifestyle až po kuriozitu. A pak už začíná boj s časem – cíl je jasný, stihnout deadline. 

Mediální hra - křest ohněm

Štáb v sestavě redaktor, kameraman a produkční se věnují rešerši, aby se v zadaném tématu rychle zorientovali a hledají cestu, jak reportáž zpracují. Vše musí samozřejmě schválit editor. Až pak se novináři ve výcviku vydávají do terénu, kde natáčí rozhovory, pokrývací záběry, stand-upy…

Mediální hra - křest ohněm

S natočeným materiálem se po několika hodinách vrací do školní střižny a pod vedením zkušených profesionálů vzniká z jednotlivých studentských reportáží zpravodajská mozaika, která je ve večerních hodinách vysílána živě.

Mediální hra - křest ohněm

Zároveň studenti z redakce webu Generace20.cz budou celý den přinášejí on-line zpravodajství z průběhu mediálního dne nejen na svém portálu, ale i na dalších sociálních sítích jako jsou Facebook, Twitter a Instagram. Vydávají i speciální číslo školního magazínu Echo v klasickém režimu deníku.

Práci jednotlivých týmů sledují studenti zaměřeni na reportážní fotografii.

Mediální hra - křest ohněm

Studenti díky tomuto projektu získají představu o reálném rytmu práce ve zpravodajství a zjistí, že spolupráce celého štábu je klíčová pro úspěšné zvládnutí projektu.

Mediální den VOŠP je natolik výjimečný, že studenty přichází podpořit i absolventi školy. Jsou jim tak oporou při jejich dalším kroku k novinářské dospělosti.

Jak úspěšný byl minulý ročník, můžete vidět zde:

Mediální hra - křest ohněm

Zadání tématu se uskuteční v aule Vyšší odborné školy publicistiky (Opatovická 18, Praha 1) 11. dubna 2018 v 8 hodin.

Pokud chcete vědět víc, je vám k dispozici Karina Uherková
(+420 606 096 657, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

 

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz
Copyright © 2011—2019 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“