Mediální den

Mediální den je projekt Vyšší odborné školy publicistiky, ve kterém studenti ze specializace Televizní a rozhlasová publicistika natáčí zpravodajskou mozaiku složenou z reportáží na určité téma. Jejich kolegové ze specializace Tvůrčí psaní pro média přinášejí o mediálním dni on-line zpravodajství na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram. Zároveň k tomu vytvoří speciální číslo tištěné školního magazínu Echo. Studenti specializace Promotion, PR a Art marketing své kolegy podporují propagačními projekty a jimi získanou inzercí od lokálních obchodníků.

Jak takový Mediální den probíhá?  

Letošní mediální den začíná 5. prosince 2019 v 8 hodin společnou schůzkou, na které pedagogové prozrazují studentům společné téma. To aktuální zní: Co tady nebylo před rokem 1989. Následuje losování týmů a výběr zaměření reportáže – od ekonomiky, lifestyle až po kuriozitu. Studenti si musí naplánovat práci tak, aby stihli deadline. 

Mediální hra - křest ohněm

Štáb v sestavě redaktor, kameraman a produkční se věnují rešerši, aby se v zadaném tématu rychle zorientovali a hledají cestu, jak reportáž zpracují. Vše musí samozřejmě schválit editor. Až pak se novináři ve výcviku vydávají do terénu, kde natáčí rozhovory, pokrývací záběry, stand-upy…

Mediální hra - křest ohněm

S natočeným materiálem se po několika hodinách vrací do školní střižny a pod vedením zkušených profesionálů vzniká z jednotlivých studentských reportáží zpravodajská mozaika, která je ve večerních hodinách vysílána živě.

Mediální hra - křest ohněm

Zároveň studenti z redakce webu Generace20.cz budou celý den přinášejí on-line zpravodajství z průběhu mediálního dne nejen na svém portálu, ale i na dalších sociálních sítích jako jsou Facebook, Twitter a Instagram. Vydávají i speciální číslo školního magazínu Echo v klasickém režimu deníku.

Práci jednotlivých týmů sledují studenti zaměřeni na reportážní fotografii.

Mediální hra - křest ohněm

Studenti díky tomuto projektu získají představu o reálném rytmu práce ve zpravodajství a zjistí, že spolupráce celého štábu je klíčová pro úspěšné zvládnutí projektu.

Mediální den VOŠP je natolik výjimečný, že studenty přichází podpořit i absolventi školy. Jsou jim tak oporou při jejich dalším kroku k novinářské dospělosti.

Jak úspěšný byl minulý ročník, můžete vidět zde:

Mediální hra - křest ohněm

Někdo se psychicky připravuje na Vánoce, studenti Vyšší odborné školy publicistiky se chystali na mediální den. Zadání tématu třináctého ročníku mediálního dne se uskutečnilo 5. prosince 2019 v 8 hodin v aule Vyšší odborné školy publicistiky (Opatovická 18, Praha 1).

Pokud chcete vědět víc, je vám k dispozici Karina Uherková
(+420 606 096 657, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

 

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon:  +420 725 006 567 (sekretariát)
Telefon:  +420 725 031 431 (studijní oddělení)
E-mail:  vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2022 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“