Mediální výchova

Medulla – Mediální výchova po našem

Vyšší odborná škola publicistiky rozvíjí vedle své hlavní činnosti také projekt mediální výchovy. Mediální výchova v pojetí VOŠP nemůže nebýt výchovou etickou, protože svět médií není „hodnotově neutrální“. Cílem Mediální výchovy je pomoci studentům středních škol i širší veřejnosti pěstovat rozlišující, pozitivní, kritický a poučený vztah bdělé otevřenosti k masovým, korporátním, sociálním a zájmovým médiím současnosti.

Poučený vztah k médiím předpokládá dobrou znalost rizik spojených s nevyhnutelným zkreslením, se kterým média pracují. Rozlišující a pozitivní vztah k vytváření médií je založen nejlépe na vlastní tvořivé zkušenosti s obtížemi produkce důvěryhodných a relevantních obsahů médií.

Jádrem mediální výchovy je otázka, zda mohou média a informační technologie přinášet hodnotnější poznání, vydatnější komunikaci a lepší kvalitu života.  Odpověď bude jistě ANO, ALE ZA JISTÝCH PODMÍNEK …

Pro střední školy a gymnázia nabízíme ucelené lekce a kurzy, ve kterých svět médií představujeme na konkrétních příkladech a zkušenostech a zároveň otevíráme nové vhledy do způsobu, jakým média fungují a dosahují svých účinků.

Více najdete na www.skolamedii.cz.

 Web skolamedii.cz

 

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon:  +420 725 006 567 (sekretariát)
Telefon:  +420 725 031 431 (studijní oddělení)
E-mail:  vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2022 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).