Mediální výchova

Medulla – Mediální výchova po našem

Vyšší odborná škola publicistiky rozvíjí vedle své hlavní činnosti také projekt mediální výchovy. Mediální výchova v pojetí VOŠP nemůže nebýt výchovou etickou, protože svět médií není „hodnotově neutrální“. Cílem Mediální výchovy je pomoci studentům středních škol i širší veřejnosti pěstovat rozlišující, pozitivní, kritický a poučený vztah bdělé otevřenosti k masovým, korporátním, sociálním a zájmovým médiím současnosti.

Poučený vztah k médiím předpokládá dobrou znalost rizik spojených s nevyhnutelným zkreslením, se kterým média pracují. Rozlišující a pozitivní vztah k vytváření médií je založen nejlépe na vlastní tvořivé zkušenosti s obtížemi produkce důvěryhodných a relevantních obsahů médií.

Jádrem mediální výchovy je otázka, zda mohou média a informační technologie přinášet hodnotnější poznání, vydatnější komunikaci a lepší kvalitu života.  Odpověď bude jistě ANO, ALE ZA JISTÝCH PODMÍNEK …

Pro střední školy a gymnázia nabízíme ucelené lekce a kurzy, ve kterých svět médií představujeme na konkrétních příkladech a zkušenostech a zároveň otevíráme nové vhledy do způsobu, jakým média fungují a dosahují svých účinků.

Více najdete na www.skolamedii.cz.

 Web skolamedii.cz

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2021 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“