13

VOŠP se ptá mladých lidí - jaký bude svět po covidu?

VOŠP se ptá mladých lidí - jaký bude svět po covidu?

VOŠP se ptá mladých lidí - jaký bude svět po covidu?

+
VOŠP se ptá mladých lidí - jaký bude svět po covidu?

VOŠP se ptá mladých lidí - jaký bude svět po covidu?

04. 01. 2021

Vyšší odborná škola publicistiky a názorový deník INFO.cz vyhlašují společně se společností T-Mobil soutěž pro mladé novináře ve věku 15 až 19 let "Co změní covid?".

"Všichni se ptají rodičů či učitelů, ale v budoucnosti budou žít hlavně mladí lidé, a těm chceme dát prostor a slyšet jejich názor," říká ředitel VOŠP Petr Uherka, a dodává: "Chceme, aby se na chvíli stali novináři, a popsali, jak bude podle nich vypadat svět po pandemii. Jak podle nich covid změní svět?"

Zájemci mohou napsat článek, glosu, článek, reportáž, komentář, nahrát podcast, nafotit set na Instagram a natočit video a vyhrát některou z cen, od iPhonu přes neomezená data až po školní stipendium na špičkové novinářské škole - Vyšší odborné škole publicistiky.

Nejlepší práce bude průběžně vybírat odborná porota složená ze zástupců pořadatele, zkušených novinářů a partnerů ve složení ředitel Vyšší odborné školy publicistiky Petr Uherka, ředitel vnějších vztahů T-Mobile Petr Jonák, šéfredaktor INFO.cz Michal Půr, studentka Vyšší odborné školy publicistiky Denisa Korityáková, novinář Vladimír Piskáček, novinářka a ředitelka SingularityU Czech Eva Hanáková a publicista Martin Malý.

Vítězné příspěvky budou zveřejněné jak na INFO.cz, tak na sociálních sítích. Soutěž se koná od 4.1.2021 do 28.2.2021.

Více informací a konkrétní podmínky soutěže naleznete ZDE

 

 

Využijme potenciál vyšších odborných škol při profesním vzdělávání

Využijme potenciál vyšších odborných škol při profesním vzdělávání

Využijme potenciál vyšších odborných škol při profesním vzdělávání

+
Využijme potenciál vyšších odborných škol při profesním vzdělávání

Využijme potenciál vyšších odborných škol při profesním vzdělávání

16. 12. 2020

Vyšší odborná škola publicistiky iniciovala v rámci projektu OP VVV Inovace vyššího odborného vzdělávání vznik Ředitelského klubu.

Uspořádali jsme dvacet kulatých stolů a sedm on-line diskusí, kde jsme měli možnost společně usazovat vizi VOV do kontextu dalších důležitých stakeholderů profesního vzdělávání (sestřihy i plné verze diskuzí naleznete na YouTube kanálu Ředitelský klub).

Vstoupili jsme do závěrečné fáze klíčové aktivity 7, během níž analyzujeme roli vyššího odborného vzdělávání a návrhu koncepce VOV ve školském systému v projektu OP VVV Inovace VOV v odborné oblasti humanitní. Nyní pracujeme na dokumentu Návrh koncepce VOV odborné oblasti humanitní a v březnu 2021 budeme předkládat jeho finální podobu.

Co děláme? 

  • Propojujeme experty vyšších odborných škol a profesních organizací, zaměstnavatele, studenty, státní správu a samosprávu.
  • Snažíme otevřeně pojmenovat nevyužitý potenciál vyšších odborných škol v České republice.
  • Nabízíme komplexní pohled na současnou situaci a z různých úhlů navrhujeme cestu k důsledné nápravě.

Co chceme? 

  • Usilujeme o to, aby VOŠ byly více vidět a byly pokládány na stejnou úroveň jako VŠ.
  • Chceme absolventům VOŠ nabídnout flexibilní vzdělávací cestu z profesní školy do práce a také přímo do prakticky orientovaných magisterských programů vysokých škol.
  • Chceme ve výuce více propojit školy se zaměstnavateli tak, jak je to běžné například v Německu či Rakousku. Zaměstnavatelé ve všech regionech ČR potřebují vysoce kvalifikované specialisty, kteří mohou okamžitě nastoupit nejen do náročnějších, ale i zcela nových profesí.
  • Chceme více zainteresovat zaměstnavatele v jejich podpoře legislativních změn, které odstraní diskriminaci studentů profesních programů vyšších odborných škol.
  • Chceme také povzbudit regiony a zaměstnavatele při získávání finančních zdrojů pro náročnou profesní výuku.
  • Chceme také apelovat na stát, aby systémovými pobídkami motivoval zaměstnavatele k větším investicím do výchovy specialistů.

Více v tiskové zprávě: V krizi pomůže dostupné profesní vzdělávání. Pomoci mohou vyšší odborné školy

Projekt OP VVV Inovace vyššího odborného vzdělávání v humanitní oblasti 

Projekt OP VVV Inovace vyššího odborného vzdělávání v humanitní oblasti – v jehož rámci se veřejné diskuse Ředitelského klubu konaly – má za úkol vytvořit podklady pro stanovení nového metodického přístupu k budoucnosti vyššího odborného školství v České republice. Projekt je řízen Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy a prostředky pro jeho realizaci jsou čerpány z Evropských strukturálních a investičních fondů. 

O Ředitelském klubu

Ředitelský klub je platforma, jejímž cílem je shromáždit východiska pro ucelenou reformu profesního terciárního vzdělávání na základě názorů expertů vyšších odborných škol, profesních organizací, zaměstnavatelů, studentů, státní správy i samosprávy. Dosavadní setkání nabídla nejen komplexní pohled na současnou situaci, ale z různých úhlů popsala také cestu k její důsledné nápravě.

Kontakt pro média

Dominik Fellner, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 727 814 728

Sestřihy z diskusí i jejich plné verze naleznete na YouTube kanálu Ředitelský klub.

 

Partneři

Kontaktujte nás

Opatovická 160/18, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 930 851
Telefon: +420 224 930 037
E-mail: vosp@vosp.cz

Aby Vám neunikly pozvánky na akce VOŠP

Copyright © 2011—2021 Vyšší odborná škola publicistiky.
Všechna práva vyhrazena. „Nejsme žurnalistika, jsme publicistika!“