fbpx
preloader

PR a komunikace veřejné zkoušky projektu Digitální dilema

Rubrika: PRO.motion
Datum: 3. 11. 2024
V Agentuře PRO.motion, kterou tvoří studenti Vyšší odborné školy Publicistiky, se soustředíme na vytváření různorodých kampaní, PR projektů a organizaci akcí. Tento semestr jsme měli příležitost, jako jeden z mnoha projektů, spolupracovat na novém projektu s názvem Digitální dilema, který je organizován studentským týmem z naší školy.

Digitální dilema je napínavý soutěžní pořad, který testuje lidské vnímání a schopnost rozlišovat mezi tím, co je skutečné a co vytvořeno AI. Soutěž dává nový pohled na funkci AI v současné společnosti a také na to, jak snadno může být naše vnímání ovlivněno technologiemi. Dne 24. října 2024 proběhla veřejná zkouška, kde se mohli studenti i pedagogové podívat na natáčení tohoto projektu.

Úlohou Agentury PRO.motion bylo zajistit efektivní komunikaci a propagaci akce mezi studenty školy. Dalším úkolem bylo také navrhnout a vytvořit grafický vizuál propagačního plakátu, který by upoutal pozornost a také vystihoval téma pořadu. Vítězný návrh plakátu (Sáry Serbouskové), byl vybrán konečným hlasováním týmu Digitálního dilema a stal se vizuální tváří PR kampaně.

 

 

Dalším úkolem bylo dostat projekt do podvědomí žáků dalších zaměření naší školy a vyzvat je i k účasti na akci. Komunikace probíhala nejen prostřednictvím sociálních sítích, ale i tradičními způsoby – plakáty ve školních prostorách a také přímým osobním oslovením.

Účastník soutěže Mikuláš Jindřich, se o projektu vyjádřil následovně: „Akce se povedla nad očekávání. Spolužáci se přišli podívat a podpořit nás. Byly tam sice nějaké přeřeky, a tak se něco muselo točit dvakrát, ale od toho je to zkouška a ve výsledku jsem si to moc užil.

Veřejná zkouška projektu Digitální dilema se setkala s pozitivním ohlasem, a my v Agentuře PRO.motion jsme hrdí, že jsme mohli být součástí tohoto unikátního projektu.

Čtěte dále

Bůh neměl čas na to, aby stvořil „nikoho“ – literární reportáž studentky 2. ročníku Valerie Knotové
Růžová barva se stala symbolem společnosti Mary Kay Cosmetics již na začátku 60. let. Za celým tímto úspěchem však stojí žena, která jen věřila v sebe samu. Texasanka 20. století, největší podnikatelka v Americké historii, tím vším Mary Kay Ash byla, ale hlavně byla milující matkou, silnou osobností a ženou bojující za ženy. Literární reportáž studentky 2. ročníku Valerie Knotové si můžete přečíst ZDE.
Rubrika: ProStory
Datum: 13. 6. 2025
Klostermannova Šumava – literární reportáž studenta 2. ročníku Karla Bachoně
Šumava je pro mnohé kouzelným místem, kde se snoubí kultura česko-německého pohraničí s divokou přírodou. Jaké události se na jejím území odehrávaly v době, kdy po ní chodíval Karel Klostermann? A jaká je pro mladé dnes? Literární reportáž studenta 2. ročníku Karla Bachoně si můžete přečíst ZDE.
Rubrika: ProStory
Datum: 13. 6. 2025
Zvuk tance – literární reportáž studentky 2. ročníku Terezy Adamcové
Tereza má za sebou dvanáct let působení ve stepovém tanečním souboru. Zúčastnila se nespočtu vystoupení a festivalů, ale největší událostí roku bylo vždy vánoční vystoupení. Prostřednictvím literární reportáže se čtenáře pokouší přenést přímo na prkna pódia. Pod září reflektorů a před očima desítek diváků se člověk neocitne každý den – někdo to nezažije nikdy. Autorka se proto rozhodla pocity nervozity, ale i naprosté radosti zprostředkovat…
Rubrika: ProStory
Datum: 13. 6. 2025